ג'קוזי מתנפח למרפסת

ספא בטרסה  - ג'קוזי מתנפח למרפסת

הרבה מאוד אנשים חולמים על פינה של שלווה, לחזור הביתה מיום עבודה, לשתות כוס קפה על הטרסה ולהשקיף אל עבר השקיעה. לדעת שלאחר המולת היום יש להם את המקום הבטוח בו יוכלו להשתחרר ולנוח.

ברי מזל בעלי מרפסת מרווחת יכולים לעצב להם את חלל החלומות, עם פינת ישיבה נוחה, פרגולה או הצללה, פינת BBQ מפנקת ולהוסיף גם ג'קוזי מתנפח למרפסת שהוא למעשה גולת הכותרת של חובבי המרגוע והספא.

בנייה של ספא ביתי אינו דבר מורכב ולמעשה כל מה שנדרש זה לבחור את המקום הרצוי ולהתקין את המתקנים המתאימים. כיום יש שפע של אפשרויות בחירה, ניתן לרכוש ג'קוזי מובנה לחדר האמבטיה או מתקן מתנפח לחללים אחרים בבית ובחצר, כמו ג'קוזי מתנפח למרפסת או לגינה.

ג'קוזי מתנפח דגם פלאם-ספרינג
ג'קוזי מתנפח למרפסת

חובבי הספא הבייתי ישמחו לדעת שהג'קוזי המתנפח פועל כמו כל אמבט עיסוי, המעניק תרפיה לגוף ולנפש. המים החמים מלטפים את הגוף בעוד השילוב בין סילוני אוויר עוצמתיים לבין סילוני מים מפנקים מספקים טיפול הידרותרפי מושלם.  ג'קוזי מתנפח למרפסת, כמו שאר הדגמים עובד על עיקרון של שאיבה וסחרור, עם הפעלת משאבות המים, נוצר לחץ גבוה והמים נדחסים בלחץ הזה דרך פתחים ייעודיים, המים פוגשים בסילוני האוויר ואלה מעסים את הגוף. למתקן ישנה מערכת יניקה השואבת את המים ויוצרת סירקולציה בתהליך.

כאמור ישנם מגוון דגמים של אמבטיות עיסוי להתקנה על המרפסת, מה שחשוב להקפיד הוא על איכות המוצר ובטיחות ההתקנה. חשוב מאוד לבדוק לאיזה עומס מירבי נבנתה המרפסת והאם מותר להוסיף עליה משקל משמעותי כמו מיכל עם מים. מאחר שבד"כ מרפסת הנה מבנה תלוי שאינו נתמך כמו שאר קומות הבית, חייבים לוודא שישנה אפשרות להעמיס משקלים כבדים מאוד.

מדובר על עניין קריטי בו יש לבדוק גם את העומס המרבי למ”ר של הג’קוזי הנבחר, משקל הג'קוזי והמים בתוספת של משקל האנשים שאמורים להיכנס לתוכו. כמובן שצריך לקחת בחשבון שעל המרפסת יהיו גם אלמנטים נוספים כגון פינת ישיבה, ערסל נדנדה לגינה, שולחן אוכל וכד' ועל מנת שהמשקל יהיה בטוח מומלץ להתייעץ עם קונסטרוקטור מקצועי שהוא למעשה מהנדס בניין בעל רישיון בהנדסת מבנים ממשרד התמ”ת ובעל ותק וניסיון בתכנון ובפיקוח מבנים והבנה בסיבולת וקיבולת עומד של מבנים, במטרה להימנע מאסון. 

בנוסף לבטיחות ההתקנה, כל מוצר המיועד לחצר, לגינה או למרפסת חייב להיות איכותי ולעמוד בתקנים מחמירים של טיב ובטיחות. בין אם מדובר על ג'קוזי מתנפח למרפסת או לגינה, מבנה יביל לאחסון או משחק, פינת זולה או ערסל נדנדה לגינה, הכל חייב להיות עשוי מחומרי גלם איכותיים עמידים בפני שמש ישירה ותנאי מזג אוויר משתנים.

את האיכות ניתן להבטיח באמצעות רכישה רק בחנויות המוכרות מוצרים ומותגים מוכרים, המשווקים מוצרים שעברו את אישור מכון התקנים הישראלי ועומדים בתקנים בינ"ל מחמירים כגון תקן EMC המבצע בדיקות תאימות אלקטרומגנטית הבוחן את יכולתו של מוצר לפעול כמתוכנן בסביבה אלקטרומגנטית, תקן GS – תקן בטיחות גרמני לבדיקת מוצר חשמלי / אלקטרו מכני, תקן האיחוד האירופאי, CE marking המצהיר כי המוצר עומד בדרישות בטיחותיות, בריאותיות, איכות הסביבה וכד' ועוד.

דילוג לתוכן