ג'קוזי מתנפח לגינה

וייב של שלווה - ג'קוזי מתנפח לגינה

החיים המודרניים התזזיתיים מחייבים אותנו לדעת מתי לעצור ולתת לגוף ולנפש לנוח. כל אחד עושה זאת בדרכו שלו, יש את חובבי הספורט, יש את מי שיבחר בספר טוב, או ארוחה משובחת, אבל תנו לנו להציג לכם דרך חדשה ומומלצת לעצור את הרכבת, להרגיע את המחשבות ולתת לגוף מנוחה, אנחנו מדברים כמובן על ג'קוזי מתנפח לגינה.

הרעיון של ג'קוזי או מה שמכונה בעברית אמבט עיסוי אינו דבר חדש ובתרבויות העולם השתמשו במעיינות חמים להרפיה והבראה לפחות מאז שנת 737 לספירה עם ה"אונסן" היפני ועד למעיינות התרמיים ובתי המרחץ הרומיים. כאשר מעיינות חמים לא היו זמינים, תרבויות עבר יצרו ג'קוזי ראשוניים על ידי הוספת אבנים מחוממות לקלחת מים. מאוחר יותר, הרומאים פיתחו צנרת להובלת מים חמים מתנור לבריכה או למאגר אחר של מים.

צלון ג'קוזי
ג'קוזי מתנפח לגינה

אבל, את המהפך המשמעותי בחשיבות ההידרותרפיה, יצרו האחים ג'קוזי האיטלקיים, אשר היגרו מאיטליה לארצות הברית בתחילת המאה ה-20  המשפחה הקימה את חברת "ג'קוזי" למשאבות. כאשר את בריכת העיסוי ההידרומסאז', המציאו במטרה לסייע לאחד האחים שנזקק לפיזיותרפיה ממושכת וכך הפך שם משפחתם לשם גנרי ל- Hot Tubs בעל העולם.

עברו הרבה מים מאז שהג'קוזי הומצא לצרכים בריאותיים ועד ימינו ומאז שנות ה – 60 של המאה ה – 20 הוא משמש גם להנאה ושימוש חוויתי. כיום ניתן שפע של דגמים וסוגים במגוון רחב של גדלים ועיצובים לרבות ג'קוזי מתנפח לגינה או למרפסת, ג'קוזי Built In לחללים פנימיים, אמבטיות ג'קוזי ועוד.

מבנה הג'קוזי אינו משנה את פעולת התרפיה שנותרת אותה פעולה, שילוב מסונכרן בין סילוני אוויר עוצמתיים לבין סילוני מים מפנקים במים החמים להנאה מושלמת. למעשה, הג'קוזי עובד על עיקרון של שאיבה וסחרור, כאשר מופעלות משאבות המים, הם נדחסים בלחץ גבוה דרך הפיות ומתערבבים בהן עם אוויר באמצעות מנגנון מיוחד, סילון המים והאוויר המוזרק מן הפיות מערבל את המים בבריכה, מערכת יניקה השואבת את המים, ממחזרת את התהליך ויוצרת סירקולציה.

מומלץ מאוד לייצר פינה של שלווה בבית או בחצר, מקום בו הרוגע שולט, עם ג'קוזי מתנפח, ערסל זוגי לגינה, גזיבו או סט זולה מפנק, כל מה שיכול להביא לשלוות גוף ונפש. ועל מנת שהרוגע ישמר לאורך זמן חשוב מאוד להקפיד על איכות ובטיחות המוצרים.

רכישה של מוצרים ומתקנים לחצר לרבות ריהוט, ערסל נדנדה לגינה וכמובן ג'קוזי מתנפח לגינה חייבת להיעשות בצורה מושכלת ובטוחה, יש לרכוש מחברה המתמחה באספקה של מוצרי חצר, חברה המשווקת מותגים בינ"ל מוכרים העומדים בתקני איכות ובטיחות בינ"ל מחמירים כגון CE marking תו התקינה האירופאי המצהיר כי המוצר עומד בדרישות בטיחותיות, בריאותיות, איכות הסביבה וכד' התואמות לתקן של האיחוד האירופאי. תקן EMC (Electro Magnetic Compatibility) בדיקות תאימות אלקטרומגנטית הבוחן את יכולתו של מוצר לפעול כמתוכנן בסביבה אלקטרומגנטית, תקן GS – תקן בטיחות גרמני לבדיקת מוצר חשמלי / אלקטרו מכני וכמובן עומד בדרישות מכון התקנים הישראלי.

בטיחות חשובה גם בהתקנת המוצרים בהתאם לדרישות היצרן, בשימוש השוטף לפי הוראות ההפעלה וכמובן ניקיון ותחזוק גם מעבר לזמן השימוש, זה כולל כניסה רק של כמות אנשים בהתאם להוראות, קיבולת מים מדויקת ללא חריגות, חום מקסימלי כפי שרשום ולא יותר, עבודה עם חומרי ניקיון תקניים, ניקיון מתמיד, שימוש בפילטר תקין ועוד.זוגי

דילוג לתוכן